Актуальність


Протягом 2010 року інфікувалися ВІЛ статевим шляхом 189 осіб (48%), шляхом ін’єкційного введення наркотичних речовин - 124 особи (31%), від ВІЛ-інфікованих матерів народилась 71 дитина (18%), шлях інфікування не визначений у 11 осіб (3%). Звертає на себе увагу те, що в області, як і в Україні в цілому, збільшується частка осіб, що інфікувалися статевим шляхом  при високому рівні інфікування у середовищі ін’єкційних наркоманів - шприцевий шлях. 
                                                        
Особливістю поширення ВІЛ-інфекції серед жителів області є те, що зростає питома вага випадків передачі ВІЛ статевим шляхом за рахунок статевих партнерів – споживачів ін’єкційних наркотиків. Таким чином, два основні шляхи передачі ВІЛ–інфекції доповнюють та активізують один одного. Ще одна особливість  епідемічного процесу –з більшення  частки ВІЛ-позитивних  жінок серед загальної кількості ВІЛ-інфікованих (до 47%). Переважний шлях інфікування у жінок - статевий (72%)
Серед чоловіків 50% інфікувались шляхом введення наркотичних речовин, 31% – статевим шляхом.
Хворобу легше попередити, ніж лікувати. Досягти успіху можна  лише поєднавши зусилля  працівників  педагогічних, медичних, правових, соціальних та інших закладів і установ, конфесійних і громадських організацій. Від того, наскільки методично правильно буде організована профілактична робота, залежить результат, ціна якого – здоров’я і життя молоді.

Комментариев нет:

Отправить комментарий